В бібліотеках Слов’янського району пройшли заходи до Дня Державного Прапору та Дня Незалежності України

27 августа 2015 - newsdoneck

З 18 по 25 серпня в рамках циклу «Під вільним сонцем, моя Україна величним розмаєм

З 18 по 25 серпня в рамках циклу «Під вільним сонцем, моя Україна величним розмаєм цвіте» в бібліотеках Слов’янської районної централізованої бібліотечної системи проводилась низка інформаційно-просвітницьких заходів, присвячених святкуванню Дня Державного Прапору та Дня Незалежності України.
Розпочався святковий тиждень з літературно-музичної композиції в Майданській сільській бібліотеці, в якій прийняли участь в.о. голови  та Прелесненської сільради Світлана Сироватка та депутат Ольга Мотузко, працівники районної централізованої бібліотечної системи Лілія  Луценко та Віра Литвинова, а також бібліотекарі із смт Черкаське та Билбасівка. Ведучі бібліотекарі Лідія Калініченко та Тетяна Шелест ознайомили присутніх з історією становлення української символіки та Державного Прапора, сторінками історії та визначними подіями Незалежності України. Присутні діти Яна Лосєва, Яна Хоронько, Ємма Тихонова, Вадим Калініченко, Олексій Кавун, Юлія Савчук, Альона Кичко читали патріотичні вірші, а потім Аліна Самійленко, Тетяна Шелест та Олена Кривенко заспівали для всіх відвідувачів заходу українські пісні «Пісня про рушник», «Як у нас на Україні», «За сонце, за небо», «Смерека», «Україна».
В заходах в Райгородоцькій та Билбасівській міських бібліотеках, а також в Троїцькій, Тетянівській, Микільській та Сидорівській сільських бібліотеках пройшов інтелектуальний марафон «Україна – єдина країна» із зупинками «Історичне досьє», «Українські імена», «Наша країна на планеті Земля», «Гордість України» та ін. У ході марафону було перевірено юних патріотів на знання історії, географії, біографії відомих людей і літератури. Кращі із кращих за знання з історії України були нагороджені дипломами та солодкими призами.
В Долинській та Прелесненській сільській бібліотеках пройшли година державності «Ти свята і велична мати – Україна» та інтелектуальна вікторина для населення різних вікових та соціальних категорій «Чи знаєте Ви історію своєї держави», де присутнім розповідалось про славетну історію України, а завершились заходи плетінням браслетів в патріотичному стилі та конкурсом дитячих малюнків «Я малюю Україну». Переможців було нагороджено дипломами та заохочувальними призами.
В Черкаській, Билбасівській та Райгородоцькій міських бібліотеках для дітей відбулася історична мандрівка «На Україні буде Україна, а не чиясь окраїна глуха», яка дозволила користувачам «пройти» шляхами пращурів від заснування української держави.
В Красноармійській і Андріївській селищній, Малинівській Микільській, Карпівській, Рай-Олександрівській та Дмитрівській сільських бібліотеках пройшли години інформації «Українська державна символіка», де присутнім розповіли історію державних символів. В ході заходів відвідувачі переглянули літературу на книжкових виставках, читали вірші про Україну та співали патріотичні українські пісні.
Сергіївська сільська бібліотека разом з Сергіївським центром молодіжного дозвілля провели літературну вікторину на краще знання цікавих подій української культури та державної символіки, яка закінчилася танцювальним  флешмобом «Ми – народ України».
Андрівська сільська бібліотека провела інформаційну експрес-годину «З Україною у серці» біля книжкової викладки книг та виставки робіт декоративно-прикладного мистецтва місцевих майстринь. Умілиці найкращих робіт були нагороджені заохочувальними призами.
Новомиколаївська сільська бібліотека провела літературну годину «Хай квітне моя Україна», де відвідувачі читали вірші та співали пісні про Україну, а Богородичанська сільська бібліотека разом зі своїми відвідувачами проявляли всі свої знання про національні символи та обереги. Кожен присутній пішов з заходів  не з пустими руками, а з цікавою книгою з представлених виставок.
Підводячи підсумки проведених заходів, бібліотекарі, звертаючись до забутого, відкривали історію України, нагадували традиції та культурні надбання, сприяли формуванню у користувачів людської гідності, любові до рідної землі, родини, свого народу.
Пресс-служба Донецької ОДА

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!