"Правий сектор" проти Ланьо : сторони конфлікту розповіли свої версії

12 июля 2015 - newsdoneck

Свої версії того, що відбувається розповіли командир 1 -го запасного батальйону добровольчого корпусу « Правого сектора » і нардеп - мажоритарник Михайло Ланьо .
Напередодні в Мукачеве Закарпатської області сталася масштабна перестрілка . У конфлікт довелося втрутитися силовикам . Була розпочата спецоперація із залученням СБУ і Нацгвардії , а також оголошений план перехоплення .
За даними МВС, в результаті конфлікту було вбито одного і поранені чотири цивільних особи . Поранено також шість правоохоронців , один з яких перебуває у важкому стані. Пострілами з гранатометів і кулеметів бандити знищили три міліцейські машини.
Сторони конфлікту розповіли свої версії того, що відбувається . З боку «Правого сектора » свою версію озвучив командир 1 -го запасного батальйону ДУК .
За його словами , представників Правого сектора на переговори викликав місцевий кримінальний авторитет на прізвисько Блюк . Він нібито висловив невдоволення , що бійці перешкоджають переміщенню контрабандних товарів через митницю.
В результаті сторони не дійшли згоди . Загострення ситуації і подальший розвиток подій зі стріляниною сталася при відході бійців «Правого сектора » з спортбази .
У свою чергу народний депутат Михайло Ланьо назвав відбувається провокацією . За його версією, він перед початком перестрілки спілкувався з командиром ПС в Закарпатті щодо надання місць у санаторії для повертаються із зони АТО бійців.
За його словами, під час спілкування вони почули постріли. « Заходить мій помічник. Каже, Михайло Іванович , там застрелили якогось хлопця . Я сказав цьому командиру : що там відбувається? А він мені каже: Михайло Іванович, я ж вам кажу, що люди , які приходять , вони трохи контужений . Я кажу : ну йди їх успокой . І я разом з ним виходжу. Вони тіло забрали з території ... . Вони тіло по -моєму поклали в багажник. І цей командир каже: тіло віддавати ? Ну звичайно. І вони його повернули на територію. Ніхто з моїх людей не провокував », - зазначив він.
Як повідомляв Діалог раніше ,
Депутат Мустафа Найєм вважає, що причина перестрілки в місті Мукачеве Закарпатської області між бійцями «Правого сектора » і людьми з оточення народного депутата Михайла Ланьо - переділ ринку контрабанди сигарет
Про це повідомляє Facebook Найєма.
«Тепер про причини . За розповідями місцевих це переділ ринку контрабанди сигарет. Хто з ким і що ділив , намагаюся з"ясувати », - йдеться в повідомленні.
Пізніше Найєм уточнив подробиць контрабанді в Закарпатській області.
Основний продукт нелегального експорту - сигарети. Возять найдешевші , в Німеччину та Італію . Прибутковість зашкалює. Наприклад, фура сигарет , що виїхала з України і доїхати до Італії , приносить € 470 тис. Це чистими , тобто за вирахуванням хабарів на всіх митницях . У тиждень через " зеленку " виїжджає від 3 до 5 фур .
За інформацією місцевих жителів, до контрабанди сигарет в області причетні всі сторони сьогоднішнього конфлікту. Одні займалися організацією , інші знімали данину за дах , треті - забезпечували дах. Причиною збройного протистояння стало банальне небажання однієї зі сторін платити данину.
У будь-якому випадку , все це не виправдовує використання Правим сектором великокаліберної зброї на мирній території. Розслідувати доведеться все. Очевидно , про все було б правильно розпитати у Михайла Ланьо , Віктора Балоги , місцевої митниці та СБУ.
Дмитру Ярошу та його підлеглим краще докладно і в деталях розповісти, з ким саме вони "боролися проти контрабанди " , хто конкретно і через які прикордонні пункти вивозив вантажі . В іншому випадку, це означає, що вони знали, але мовчали ; боролися, але домовлялися ; не домовилися, вирішили стріляти . За всіма формальними ознаками це називається співучасть у злочині », - робить висновок нардеп.

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!