Декомунізація : музей " історії ВВВ " - в музей " історії України у Другій світовій війні"

16 июля 2015 - newsdoneck

Меморіальний комплекс "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни " перейменовано в "Музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс".
Як повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів , про це йдеться в наказі віце-прем"єр- міністра - міністра культури В"ячеслава Кириленка від 16 липня.
Відзначається, що рішення про перейменування музею прийнято на підставі законів про декомунізацію - "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років" та "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки ", а також законів" Про присвоєння юридичним особам та об"єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій "," Про культуру "," Про музеї та музейну справу "; Положення про міністерство культури України.
У цьому рішенні також враховані результати громадського обговорення та круглого столу по зміні назви Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни ", який відбувся 12 червня, а також подання від музею.
Як повідомляв Діалог раніше ,
В Україні з сьогоднішнього дня набули чинності закони, що передбачають процес декомунізації в країні.
Закони були опубліковані 20 травня в парламентській газеті "Голос України".
Зокрема, це закон " Про засудження комуністичного і націонал- соціалістичного ( нацистського ) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки ", " Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років ", " Про увічнення перемоги над нацизмом у другій світовій війні 1939 1945 років "і " Про правовий статус і пам"яті борців за незалежність України в ХХ столітті ".
Даними документами , зокрема, забороняється в Україні радянська символіка , засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви КДБ і визнаються борцями за незалежність України воїни УПА.
Декомунізація дозволить позбавити Україну небезпеки , адже саме на залишки радянського минулого спирається агресія Росії на сході. Таку думку в ефірі «5 каналу » висловив голова Українського інституту національної пам"яті Володимир В"ятрович, передає УНН .
« Декомунізація - це дуже чіткий метод, який дозволить позбавити Україну небезпеки. Тому що саме на залишки радянського минулого спирається сьогодні російську агресію , яка розгортається на Донбасі », - сказав історик.
На його переконання , підписання законів з декомунізації є тестом зрілості для сучасного керівництва української держави.
«Цей тест покаже, наскільки вони готові бути керівниками саме незалежної держави ! », - Зазначив В"ятрович.

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!