Конституційний суд дозволив Росії не виконувати рішення ЄСПЛ

14 июля 2015 - newsdoneck

Конституційний Суд РФ ухвалив, що російське законодавство вище рішень Європейського суду .
Верховним судом РФ встановлено, що жоден міжнародний договір або конвенція не має пріоритет над національним суверенітетом , і рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) повинні підтримуватися , тільки в тому випадку, якщо вони не суперечать основним російським законам, пише
« Європейська конвенція про захист прав людини і правові позиції ЄСПЛ , засновані на ній , не можуть скасувати пріоритет Конституції», - заявив у вівторок суддя Сергій Маврін на засіданні Конституційного Суду Російської Федерації.
« Всі рішення ЄСПЛ можуть бути виконані тільки з урахуванням пріоритету Конституції РФ. Як виняток , Росія може відмовитися від виконання накладених зобов"язань, коли така відмова є єдиним способом запобігання порушення основного закону », - додав суддя.
В кінці 2013 року Конституційний суд Росії ухвалив, що має право приймати рішення щодо виконання суперечливих рішень ЄСПЛ в Росії. Рішення, прийняте у вівторок , розширило перевагу Конституційного суду над іноземними судами та міжнародними договорами, і встановив пріоритет Конституції РФ в цілому.
Дане судове постанову було відповіддю групам депутатів Державної Думи , що представляє всі чотири парламентські групи , які оскаржують ряд російських законів, що зобов"язують на їхню думку російські суди та державні органи беззастережно виконувати всі рішення ЄСПЛ , навіть якщо такі рішення суперечать Конституції.
Депутат Олександр Тарнавський від партії «Справедлива Росія» сказав, що законодавці , які просили роз"яснень, підозрюють, що ряд рішень ЄСПЛ був прийнятий для того, щоб розбавити кордону суверенітету Росії як держави , заснованому на пріоритеті Конституції, а також на пріоритеті конституційного суду як єдиного органу державної влади, який має право здійснювати конституційний контроль .
Раніше цього року глава верхньої правоохоронного органу Росії, голова Слідчого комітету Олександр Бастрикін , запропонував змінити Конституцію , щоб покласти край пріоритету міжнародних законів. Бастрикін заявив, що принцип переваги міжнародного права над внутрішнім був закладений в російське законодавство в 1993 році через сильної підтримки американських колег і назвав цей крок можливим актом законодавчого саботажу проти Росії.
Бастрикін підкреслив, що, незважаючи на накладення верховенства міжнародного права в Росії, самі Сполучені Штати не дотримуються цього принципу в своїй правовій системі . Він додав , що пріоритет міжнародного права був визнаний недійсним або реалізований лише частково у Великобританії та деяких інших країнах , які використовують положення англо -саксонської ( прецедентної ) правової системи.
Він запропонував усунути цей принцип, що робить міжнародне право складовою частиною російської правової системи, і ввести в Конституцію пріоритет національного законодавства .

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!