Козаченко: За 1,5 роки в Україні не люструвати жодного суддю

11 июля 2015 - newsdoneck

За півтора року за законом " Про очищення влади" жоден суддя в Україні не був люструвати .
Про це в інтерв"ю Радіо Свобода заявила директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко.
"За півтора року жоден суддя не був люструвати , жодного суддю не звільнили навіть за власним бажанням. Процедура побудована в країні таким чином, що людина не могла піти, навіть якщо він просто не хоче працювати більше суддею" , - зазначила Козаченко.
Вона пояснила, що звільняти суддю має тільки орган , який його призначив - Верховна Рада.
" А подати документи має тільки Вища рада юстиції , а Вища рада юстиції була розформована в квітні 2014 року, і більше року її не могли фактично вибрати" , - додала Козаченко.
При цьому, за її словами, багато високопоставлених чиновників звільнилися за власним бажанням.
"Зараз в реєстрі саме особи, звільнені відповідно до закону , а не за власним бажанням, - приблизно 620 осіб на сьогодні , до яких застосовано закон . Це особи , які насправді захотіли звернутися до суду, щоб оскаржити своє звільнення . Але багато пішли за власним бажанням. вони не зможуть повернутися, тому що фільтр - їх особиста справа , посади, які вони займали , і термін , який вони перебували на тій посаді - є перешкодою повернення до держслужбу " , - зазначила Козаченко.
Також, за її словами, серед звільнених за законом про очищення влади є спроби повернутися на посаді.
"Зараз суди насправді не розглядають ці справи . Вони зупиняють всі справи до тих пір, поки КСУ не розгляне конституційність деяких положень закону про очищення влади", - зазначила Козаченко.
Як повідомляв Діалог раніше , люструвати Терещук повторно очолив міліцію Києва .
Генерал -майор Олександр Терещук, раніше звільнений з люстрації , поновився на посаді .
Про це повідомляє управління МВС України в Києві, пише " Російський Діалог".
Сам Терещук підтвердив відновлення на посаді на своїй сторінці в Facebook.
" Рухаючись у бік максимальної відкритості , персонально інформую вас , що міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим підписано наказ, згідно з яким мене повторно призначили начальником ГУМВС України в місті Києві", - йдеться в його повідомленні.
Крім того, Терещук пообіцяв максимально зануритися в робочі процеси , інформувати громадськість про результати роботи , а також по можливості оперативно реагувати на звернення .
На початку червня прем"єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив про те, що Терещук звільнений у порядку люстрації. Пізніше президент України Петро Порошенко підписав указ про його звільнення з люстрації.
Нагадаємо, проводити люстрацію влади зажадали активісти Майдану. Для цього учасниками Майдану був створений спеціальний " Люстраційний комітет" , який, однак, не має поки статусу державної структури.

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!