Луценко: Блок Порошенко і Народний фронт можуть об"єднатися для участі у виборах

14 июля 2015 - newsdoneck

Дві партії ведуть переговори навіть незважаючи на те, що закон про місцеві вибори виключає участь блоків .
Про це заявив глава фракції " Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко.
Відповідаючи на питання про актуальність переговорів між двома політсилами про спільний похід на найближчі місцеві вибори в світлі прийняття нового закону , Луценко сказав: "Ні , не втрачають актуальність " .
Говорячи про можливий формат участі у виборах, політик зазначив, що не виключає варіанти " від спільного походу до злиття" .
Нагадаємо, сьогодні , 14 липня,
Як повідомляє "Українська правда" , до другого читання в законопроект було підготовлено 1547 поправок. Про це сказав перший віце-спікер Ради Андрій Парубій.
Законопроект пропонував надати право участі у виборах тим політичним партіям, які зареєстровані за 365 днів до виборів.
Проте в ході обговорення це положення було вилучено з тексту законопроекту .
" Ми не проти, щоб участь у виборах брали всі партії , зареєстровані на момент опублікування цього закону ", - зазначив голова фракції БПП Юрій Луценко, виступаючи з трибуни ВР.
Відповідно до закону, вибори на окупованих територіях Донбасу та в Криму у зв"язку з агресією РФ 25 жовтня проводитися не будуть .
За словами Князевича , вибори на цих територіях " не проводяться у зв"язку із здійсненням Росією тимчасової окупації і збройної агресії проти України і неможливістю забезпечення дотримання стандартів проведення виборів Організацією з безпеки і співробітництва в Європі".
Крім того, профільний комітет підтримав пропозицію про виключення з переліку суб"єктів виборчого процесу виборчих блоків.
Також законом передбачається гендерна квота серед учасників виборів. За словами Луценка, має бути 30 % жінок , висунутих кандидатами у депутати. Нардеп Ірина Геращенко уточнила , що мова йде про не менш 30 % представників однієї статі . "Якщо (серед тих , хто бере участь - УП) у місцевих виборах буде 30 % чоловіків - це теж нормально", - сказала Геращенко.
У той же час закон встановлює механізм відкликання депутатів місцевих рад та місцевих голів.
У законі пропонується чітко встановити кількісний склад відповідних місцевих рад , який буде визначатися Центральною виборчою комісією до початку виборчого процесу чергових виборів залежно від кількості виборців , які відносяться до відповідної територіальної громаді.
Вибори мерів у містах , кількість виборців в яких дорівнює або більше ніж 90 тисяч , проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості.
Тобто для перемоги кандидат у мери повинен набрати не менше 50% 1 голосів виборців. Інакше буде оголошений другий тур виборів.
Вибори сільського, селищного , міського (міст, кількість виборців в яких менше ніж 90 тисяч) голови проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі - тобто в один тур.

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!