Луценко: на частини українських територій Донбасу місцеві вибори під питанням

15 июля 2015 - newsdoneck

На думку Луценка, вибори можуть не відбутися в тих районах , де введені військово- цивільні адміністрації.
"Ми прийняли рішення , що вибори не можуть проходити на окупованій частині України і вибори не можуть проходити на тій території, де неможливо дотримуватися демократичних стандартів відкритості та безпеки для виборців. Яких це стосується місцевостей, де неможливо провести повноцінні відкриті вибори , визначить парламент під час голосування за постанову про оголошення виборів ", - заявив Луценко в коментарі прес -службі БПП .
"Я , звичайно, в даному випадку говорю тільки від себе , оскільки це ще не прийнято парламентом , але я вважаю, що на території окупованого Криму і захопленої бойовиками частини Донбасу і на звільненій українськими військами частини Донбасу вибори мають відбутися тоді, коли закінчиться АТО , коли будуть ліквідовані військово- цивільні адміністрації ", - додав глава фракції.
Луценко також підтвердив, що вибори мерів міст будуть проходити у два тури. " Ті населені пункти, в яких населення більше 90 000 чоловік, а це і Ужгород, і Київ, вибори проходитимуть в два тури ", - уточнив він.
Політик також прогнозує, що постанову про призначення місцевих виборів буде внесено до Верховної Ради до кінця тижня.
"На цьому тижні точно. Там є календарний графік , і ми повинні це зробити ще на цій сесії. Якщо я не помиляюся , сьогодні я чув про те, що до внесення тексту в зал є ще два дні. А ви знаєте , за нашою студентською звичкою , саме це основні дні " , - заявив Луценко.
Лідер фракції " БПП " також очікує, що президент підпише ухвалений парламентом закон про місцеві вибори. "Я прогнозую, що спікер відправить закон на підпис главі держави вже до кінця цього тижня , а президент протягом наступного тижня , очевидно, його підпише ", - резюмував Луценко, цитує його прес -служба.
Нагадаємо,
Як повідомляє "Українська правда" , до другого читання в законопроект було підготовлено 1547 поправок. Про це сказав перший віце-спікер Ради Андрій Парубій.
Законопроект пропонував надати право участі у виборах тим політичним партіям, які зареєстровані за 365 днів до виборів.
Проте в ході обговорення це положення було вилучено з тексту законопроекту .
" Ми не проти, щоб участь у виборах брали всі партії , зареєстровані на момент опублікування цього закону ", - зазначив голова фракції БПП Юрій Луценко, виступаючи з трибуни ВР.
Відповідно до закону, вибори на окупованих територіях Донбасу та в Криму у зв"язку з агресією РФ 25 жовтня проводитися не будуть .
За словами Князевича , вибори на цих територіях " не проводяться у зв"язку із здійсненням Росією тимчасової окупації і збройної агресії проти України і неможливістю забезпечення дотримання стандартів проведення виборів Організацією з безпеки і співробітництва в Європі".
Крім того, профільний комітет підтримав пропозицію про виключення з переліку суб"єктів виборчого процесу виборчих блоків.
Також законом передбачається гендерна квота серед учасників виборів. За словами Луценка, має бути 30 % жінок , висунутих кандидатами у депутати. Нардеп Ірина Геращенко уточнила , що мова йде про не менш 30 % представників однієї статі . "Якщо (серед тих , хто бере участь - УП) у місцевих виборах буде 30 % чоловіків - це теж нормально", - сказала Геращенко.
У той же час закон встановлює механізм відкликання депутатів місцевих рад та місцевих голів.
У законі пропонується чітко встановити кількісний склад відповідних місцевих рад , який буде визначатися Центральною виборчою комісією до початку виборчого процесу чергових виборів залежно від кількості виборців , які відносяться до відповідної територіальної громаді.
Вибори мерів у містах , кількість виборців в яких дорівнює або більше ніж 90 тисяч , проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості.
Тобто для перемоги кандидат у мери повинен набрати не менше 50% 1 голосів виборців. Інакше буде оголошений другий тур виборів.
Вибори сільського, селищного , міського (міст, кількість виборців в яких менше ніж 90 тисяч) голови проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі - тобто в один тур.

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!