Мати контрактника РФ про "добровільну " відправці в Україні : Хлопчиків б"ють і викидають рапорти

12 июля 2015 - newsdoneck

Командування чинить безпрецедентний тиск на російських військових з метою змусити їх їхати на Донбас як " добровольців" .
Мати відмовився воювати на Донбасі контрактника ВС РФ
Світлана Шевкунова , мати затриманого контрактника Івана Шевкунова , який раніше відмовився воювати на сході України, розповіла про те , за що судитимуть втекли військових.
"Мій син відслужив строкову службу, віддав борг своїй батьківщині - у Вірменії відслужив . Прийшов додому , пройшов медкомісію і пішов служити 17 вересня в Майкопської бригаду №33 частину №22179 . Контракт він не підписував , ми очікували , що він підпише його після закінчення випробувального строку, але контракт підписав за нього лівий осіб ", - сказала Шевкунова .
Вона розповіла, що її сина відправили на полігон " Кадамовскій " наприкінці вересня 2014 року. Там , як повідомила мати контрактника , і з"явилися чутки " про добровільно-примусову відправку в Україну стріляти і воювати" .
Раніше в ЗМІ з"явилася інформація, що військовослужбовці втекли і покинули полігон в Ростовській області самостійно, проте Шевкунова спростувала цей факт.
" Він покинув полігон несамостійної . Його командир роти відправив у Майкоп для підписання якихось документів . Прибувши сюди, він тут знаходився , служив , поки не приїхали звідти з полігону ", - заявила Шевкунова .
Також вона повідомила , що її син подав три рапорти про звільнення наприкінці листопада 2014 року. Але ці рапорти не пустили в хід - їх просто викинули .
"Я писала четвертий рапорт своєю рукою , і в лютому ми понесли начальнику відділу кадрів - Комбарова . Я пішла до нього , як мати, попросила допомоги. Я просила, щоб його звільнили. Тому що ставлення таке : хлопчаків б"ють, взагалі умови на полігоні були огидні . Дуже страшно хлопцям . вони всі бояться . Я намагалася зібрати всіх хлопчаків , вони все по телефону говорять, що все так і було, але виходити кудись до журналістів вони бояться ", - розповіла росіянка .
Зараз, за її словами, Шевкунов знаходиться в СІЗО під Краснодаром .
" На побудовах так їм і говорили :" От , товариші кримінальники , дивіться на Шевкунова . Вам буде все те ж саме " . Постійно були такі нарицание . Це все зроблено для того, щоб все це бачили і чули ", - додала мати контрактника .
Як повідомляв Діалог раніше ,
Майкопських контрактників, які злякалися відправки на Україну , судять за дезертирство.
Контрактники з в / ч № 22179 33-й окремої мотострілкової бригади ( Майкопская розвідувальна бригада ) втекли з полігону в Ростовській області, оскільки злякалися відправки на Україну . Проти них порушено кримінальні справи , їм загрожує до 10 років позбавлення волі за самовільне залишення частин і дезертирство. Військові та їхні родичі розповіли, що жили в нелюдських умовах і їх агітували поїхати добровольцями в Донбас . «Газета.Ru» провела власне розслідування подій в частині.
23- річний рядовий Анатолій Кудрін з Майкопської розвідувальної бригади вже засуджений за самовільне залишення місця служби - він отримав півроку колонії-поселення . Ще двоє військовослужбовців перебувають під арештом , слідство за іншими контрактникам , самовільно залишили полігон, поки триває. За словами юристів , солдати покинули полігон « Кадамовскій » в Ростовській області, оскільки побоювалися відправки на війну в Донбас .
За версією слідства, контрактники залишили полігон « Кадамовскій », « не бажаючи переносити тяготи і злигодні військової служби». Тепер всі ці контрактники , це кілька десятків людей , під слідством за ст. 337 КК РФ (« Самовільне залишення частини», до 5 років позбавлення волі) та ст. 338 КК РФ (« дезертирство », термін до десяти років).

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!