Медведєв намагається помирити Аксьонова з силовиками анексованого Криму

13 июля 2015 - newsdoneck

У Криму набирає обертів скандал між главою півострова Сергієм Аксьоновим і силовиками.
Каталізатором конфлікту став цілий ряд затримань великих кримських чиновників. Останньою краплею в чаші терпіння Глави Республіки стало затримання міністра промполітки Андрія Скринника .
Міністр зараз на волі , незважаючи на звинувачення в розкраданні . Він продовжує роботу " під крилом " Сергія Аксьонова . А силовики тим часом , навіть " понаїхали " (так їх назвав Аксьонов ) , якогось неспокою не висловлюють , і на главу Криму зла не тримають, правда , образу затамували .
Пару тижнів тому співробітники ФСБ знайшли Скринника в підвалі власного будинку , де той від них ховався. Силовики шукали міністра щоб затримати його за звинуваченням у пособництві розкрадачам держкоштів. Але , чи то за клопотанням Сергія Аксьонова , чи то з якихось інших причин через пару днів Скринник в Радмін повернувся , та ще й спокійно продовжив працювати . А от Сергій Аксьонов на силовиків образився, причому не на жарт.
" Гарантую кожному з вас , що якщо ми будемо розуміти, що ви зробили ненавмисно дії, що не призвели до шкоди для держави і не працювали на власну кишеню , в нашій особі ви отримаєте підтримку, - заспокоїв Аксьонов кримських чиновників. - І ніхто взагалі не буде над вами знущатися. а то у нас з"явилися діячі , приїхали з материка і розповідають, що кримчани все безглузді , ідіоти, а з"явилися герої певні , які щось хочуть поміняти, при цьому виплескуючи позицію в публічну площину - цього не буде , я вам гарантую " .
Щоб довести кримським чиновникам свої наміри, Аксьонов навіть комісію створив , яка повинна буде перевіряти кожне кримінальну справу порушену на адресу чиновників. Якщо виникає сумнів у правомірності затримання чиновника , то з комісії на адресу Путіна тут же йде доповідна на силовиків. І все б добре, тільки відповідне розпорядження на сайті Радміну провисіла менше дня і зникло. А потім з"явилося знову , а потім - знову зникло ...
З чим пов"язано таке мінливість достеменно невідомо. Хоча, за легендою, яка вперто ходить по півострову за таке самоуправство Аксьонова не похвалиш , а навіть навпаки.
Поки ж Сергій Аксьонов огризається на співробітників ФСБ , самі силовики проти нього нічого не мають, як в загальнолюдському сенсі, так і в професійному .
" Він грамотний керівник і " чорнухи " на нього немає , - розповіло джерело в силових структурах. - Так, дрібні помилки є за всіма і за ним в тому числі, але от чогось, за що ми і його по підвалах будемо шукати - такого немає. Хоча , чисто по -людськи , його заява на нашу адресу досить неприємне . якщо він набрав собі в апарат корупціонерів , то може нічого на дзеркало нарікати ? Аксьонов подумав , що якщо він відстоїть Скринника , то не заплямувати своє ім"я. Міністр - не винен , значить і влада хороша " .
За словами силовика , незалежно від того, чим закінчиться протистояння , првавоохранітелі не збираються закривати очі на чиновників, які встигли вкрасти , взяти або дати хабар або ще щось витворити .
" Спуску не буде, - каже силовик . - Усі ці замашки " свити Януковича " треба було залишати в березні 2014 року" .
Кримські політологи поки не квапляться передбачати хід подальших подій і хочуть побачити офіційну реакцію Москви на останні події .
"Рішення про створення даної комісії явно порушує кримінально-процесуальний кодекс Росії, - розповів кримський політолог Володимир Джаран. - Однак тут є одне застереження, ніхто не бачив правового обґрунтування рішення про створення цієї комісії, тому там, можливо, є відповіді на подібні питання. За законом не передбачено втручання, в принципі, з боку органів виконавчих влади в діяльність правової системи. Тому, як це обґрунтовано юридично невідомо. Саме по собі це рішення (створення цієї спеціальної комісії-Ред.) викликано останніми подіями із затриманням високопоставлених чиновників, які викликали високий резонанс у суспільстві та владі. Поки на цю ситуацію не відреагують у верхах (у Москві - Ред.) важко передбачити, як будуть розвиватися події. Будемо чекати реакції уряду Росії ".
Олександр Форманчук , ще один кримський політолог, впевнений, що якщо створення комісії із захисту чиновників від співробітників ФСБ не уникнути , то в неї, для чистоти експерименту , треба включати не тільки самих чиновників, .
"Сергію Аксьонову належить ще довести виправданість такої комісії. Її створення може бути виправданим, якщо люди будуть предметно відчувати роботу чиновників за рішенням їх проблем. Це стосується не тільки чиновників Радміну, але й на місцях. Наприклад, у Сімферополі ми бачимо багато проблем, які не вирішуються, а тільки загострюються. Крім того, я вважаю, що в такій комісії справедливо було, щоб були представники Громадських палат. Боротися з нечесними чиновниками- це не тільки завдання уряду, а й громадськості. Створення такої комісії -дуже сміливий і нестандартний крок Сергія Аксьонова. Ситуація зі Скринник послужила приводом для її створення, оскільки глава Криму переконаний в недостатньому обгрунтуванні доказів для затримання міністра силовими відомствами. Ось в цьому питанні розбіжності між урядом республіки і силовими структурами - у наявності. Але якщо брати загалом, то ніяких конфліктів немає. Не можна через окремого випадку говорити про яке-небудь протистоянні між Аксьоновим і федеральними силовими відомствами. Це не правильно ".
Чи буде ця комісія в результаті - невідомо, оскільки відповідного розпорядження на сайті знову немає , та й сумнівно, що в Москві пробачать кримським чиновникам подібну поведінку.
Кажуть, що в кінці минулого тижня півострів спеціально відвідав російський прем"єр Дмитро Медведєв, щоб примирити Аксьонова та силовиків. Правда, офіційно цю інформацію ні в Москві, ні в Сімферополі не підтверджують.
"Розбір польотів" , як кажуть джерела в Радміні , закінчився не на користь Аксьонова . Останньому, нібито, влаштували серйозний наганяй за створення комісії по захисту чиновників і попередили, що подібне самоуправство терплять в Москві останній раз, в іншому випадку чолі Криму пригрозили оргвисновками . При цьому Аксьонову натякнули, що всі подвиги під час подій кримської весни йому не допоможуть, якщо скандал між силовиками - федералами і кримським урядом продовжить набирати обертів.
Як повідомляв Діалог раніше ,
Ілларіонов розповів, що в Кремлі вловили нові настрої Заходу і навіть злякалися .
" 10 травня 2015 Крим повернувся до порядку денного , причому Меркель чітко дала це зрозуміти не де-небудь , а саме в Москві, в Кремлі, в присутності Володимира Путіна. До речі, кремлівські перекладачі вважали за краще не помітити фрази " злочинна анексія "і не перевели її на російську. Але всі присутні , включаючи журналістів світових агентств, це помітили і зафіксували ", - нагадав аналітик.
На думку Ілларіонова , Меркель сформулювала колективну позицію: "Відновлення відносин Заходу і Росії можливе тільки і виключно при відновленні кордону України, визнаної міжнародним співтовариством" .

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!