Олігархи Ахметов і Льовочкін почали переділ Опозиційного блоку

14 июля 2015 - newsdoneck

У партії « Опозиційний блок » (ОБ ) не вщухають суперечки з приводу лідерства .
Внутрішня боротьба за вплив розгорнулася між політичними « важкоатлетами » Борисом Колесніковим і Сергієм Льовочкіним, а , по суті , - між двома головними внутрішньопартійними угрупованнями, за якими стоять потужні фінансово -промислові групи (ФПГ) .
На думку експертів « Апострофа » , ситуація підриває здатність ОБ створити більш ефективну опозицію нинішньої влади. Крім того , розбіжності між лідерами « Опозиційного блоку » змушують їх відкладати переформатування керівництва цієї політичної сили і переносити дату проведення її з"їзду. При цьому лідери не переносять боротьбу в публічну площину , побоюючись уваги з боку Генпрокуратури.
Партія «Опозиційний блок» була створена напередодні виборів до Верховної Ради в 2014 році колишніми народними депутатами від Партії регіонів. Юрій Бойко, який входить до групи «газовиків», очолив її виборчий список. На парламентських виборах «Опозиційний блок» посів четверте місце, набравши 9,43% голосів. Фракцію ОБ склали як депутати, що пройшли за партійним списком, так і переможці в мажоритарних округах. До неї також приєдналися кілька депутатів, які балотувалися шляхом самовисування. Сьогодні чисельність фракції ПРО в Раді - 43 людини. Паралельно з ПРО діє створене в березні «опозиційний уряд» на чолі з Борисом Колесніковим, до складу якого увійшли ряд депутатів від партії, а також колишні міністри уряду Миколи Азарова.
За словами джерела «Апострофа», близького до верхівки ПРО, зараз виникли розбіжності між главою «опозиційного уряду» Борисом Колесніковим, який курирує партійне будівництво, і колишнім главою адміністрації президента Януковича Сергієм Льовочкіним, який сьогодні є заступником голови фракції ПРО у Верховній Раді. Останній, як запевняє співрозмовник, активно чинить опір тому, щоб Колесніков взяв на себе більшу частину повноважень по керівництву партією. «Льовочкін згоден на будь-яку кандидатуру, окрім Колеснікова», - говорить джерело. При цьому він уточнює, що думка Льовочкіна в цьому питанні не є позицією бізнесмена Дмитра Фірташа і їх фінансово-промислової групи: «Льовочкін діє особисто. Позиції Фірташа в даному спорі до пори до часу не було ».
Те, що в групі «газовиків» не всі підтримують Льовочкіна в суперечці з Колесніковим, пояснив «апостроф» і інший співрозмовник в ОБ. За інформацією «Апострофа», Колесніков у боротьбі за повноваження має підтримку ФПГ бізнесмена Ріната Ахметова і народного депутата Вадима Новинського (ОБ), що є іншим центром впливу на партію. Співрозмовник видання каже, що депутату Новинському часто доводиться виступати арбітром у суперечках Колесникова і Льовочкіна. «Якщо уявити, що« Оппоблок »- акціонерне товариство, то головні« акціонери »- це Колесніков, Льовочкін, Бойко і Новинський. А Фірташ і Ахметов - своєрідний наглядова рада. Але нещодавно обом довелося втрутитися, щоб конфлікт Колесникова і Льовочкіна не переріс у щось серйозне, вдаривши по партії », - сказало джерело. За його словами, в ОБ дану ситуацію жартівливо називають «суперечкою 15-го і 19-го поверхів»: «У бізнес-центрі« Парус », де розміщується партійний офіс, кабінет Колесникова перебуває на 15-му поверсі, а кабінет Льовочкіна - на 19-м ».
Коментарі Колесникова і Льовочкіна з приводу ситуації, що склалася отримати не вдалося, проте народний депутат V-VII скликань Олена Бондаренко, яку вважають близькою до Колесникова, підтверджує, що він претендує на керівну посаду в партії. «Наскільки я знаю, він не буде проти, якщо така пропозиція надійде від колег», - зазначила вона «апостроф». За її інформацією, в ОБ «продовжують шукати формат взаємодії» між групами впливу, що призводить до внутрішньопартійної дискусії. «Сьогодні партія розвивається. У будь політичному середовищі завжди є конкуренція і якісь суперечки. Це нормально. «Опозиційний блок» не виняток », - пояснив народний депутат Ігор Шурма (ОБ).
невловимий з"їзд
Через суперечки з приводу внутрішнього лідерства ніяк не вдається провести звітно-виборний з"їзд партії, на якому також повинна бути затверджена стратегія її виборчої кампанії. Це при тому, що обласні парторганізації вже висунули своїх делегатів. За даними джерела «Апострофа», на з"їзді повинні вибрати новий склад керівних органів політсили. «Це повинен бути абсолютно технічний з"їзд, який, швидше за все, проведуть в закритому режимі. Його запланували на цей тиждень, але потім перенесли. І так відбувається вже не вперше. Навесні була та ж історія. Причина одна: партійні лідери не можуть прийти до консенсусу щодо структури керівництва », - говорить співрозмовник« Апострофа ». Зазначимо, згідно Держреєстру, в даний момент формальним головою партії «Опозиційний блок» є маловідома Світлана Харчук.
Один з неформальних лідерів ОБ , що побажав зберегти свою анонімність , запевняє, що причина, по якій перенесений з"їзд, - тиск з боку влади: «Нашу партію вже зараз влада всіма засобами не допускає до реєстрації в Харкові та Івано-Франківську через страх перед її зростаючим рейтингом. А в окремих регіонах вона, навпаки, підіграє «Сильної України », «Відродження»
Коментуючи тему керівництва в партії, джерело запевняє, що сьогодні обговорюється, в тому числі , конфігурація , при якій політрада очолює нинішній глава парламентської фракції ОБ Юрій Бойко , політвиконком - Борис Колесніков, а Сергій Льовочкін, швидше за все, буде керівником апарату партії . При цьому інший співрозмовник видання в ОБ стверджує, що Льовочкін шляхом введення додаткових посад , наданих своїм людям , хоче « розмити » сферу відповідальності Колесникова , послабивши останнього.
Лідери в тумані
Екс-депутат Олена Бондаренко не виключає, що невизначеність в плані лідерства в ОБ може зберегтися до наступних парламентських виборів, які змусять групи впливу нарешті позначити внутрішньопартійну ієрархію. Народний депутат III, IV, V і VI скликань Тарас Чорновіл також вважає, що нинішній стан речей в партії збережеться надовго. «Ні тандем Фірташа і Льовочкіна, ні Ахметов і його соратники не зацікавлені в посиленні конкурентів, яке відбудеться, якщо представник однієї з груп візьме владу в партії. Йти на вибори нормально організованою структурою було б набагато вигідніше. Сама політична ситуація підштовхує до консолідації. Але вони, не бажаючи ставати єдиним цілим, продовжать перетягувати канат », - спрогнозував Чорновіл. Коментуючи підкилимовий характер боротьби всередині ОБ, він, зокрема, зазначив, що ніхто з лідерів партії не зацікавлений у надмірній публічності. «Навіть намагаючись дістати владу, вони тримаються в тіні, бо при зайвій політичної активності ними займеться ГПУ, а кожного є за що« зачепити », - говорить він.
Чорновіл також припустив, що через розбіжності з партнерами по « Опозиційному блоку » група Ахметова може перед місцевими виборами переключитися на додатковий політичний проект. У свою чергу джерело « Апострофа » , близьке до керівництва ПРО , стверджує, що політпроекти , до яких раніше були причетні фінансові донори та провідні особи ПРО , - Партія регіонів і Партія розвитку України не закриті і можуть бути відроджені в разі потреби.
Як повідомляв Діалог раніше ,
В " Опозиційному блоці " заявляють , що Верховна Рада України продемонструвала свою неспроможність. Український парламент має бути переобраний .
Таку заяву опубліковано на офіційному сайті "Опозиційного блоку" .
В опозиції прокоментували інцидент у Мукачеві. Опозиціонери заявляють, що воєнізовані структури, які не мають певного статусу влаштовують розбірки навіть в мирних містах . В результаті таких дій змушені страждати мирні люди.
" Хто ці люди, хто дав їм право носити і використовувати зброю ? Де результати дій української влади з розслідування події, покарання винних і найголовніше - запобігання подібного в інших містах і селах України ?", - Сказано в повідомленні.
В опозиції стверджують , що в державі процвітає корупція , бідність і беззаконня. Громадяни України не відчувають себе захищеними. У всьому цьому "Опозиційний блок" звинувачує чинну коаліцію .
"Це потрібно припинити ! Нинішня коаліція і парламент показали свою неспроможність. Коаліція війни має бути розпущена . Верховна Рада повинна бути переобрана , - зазначають опозиціонери.

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!