Опублікований законопроект Порошенко про внесення змін до Конституції

16 июля 2015 - newsdoneck

На сайті Верховної Ради з"явився доопрацьований президентський законопроект про внесення змін до Конституції в частині децентралізації.
У документі , який був зареєстрований 1 липня, положення про те , що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом , було закріплено в перехідних положеннях законопроекту.
У доопрацьованій ж версії
Згідно з інформацією на сайті українського парламенту , поки висновок профільного комітету з питань правової політики і правосуддя є тільки до першого варіанту проекту закону (від 1 липня), в якому останні зміни не враховані.
На порядку денному роботи Верховної Ради на четвер, оприлюдненій на сайті парламенту, значиться розгляд питання про включення до порядку денного сесії і направлення до Конституційного суду законопроекту про внесення змін до Основного закону України в частині децентралізації.
Раніше заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироід (фракція "Самопоміч") на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук заявила, що на народних депутатів України здійснюється тиск з метою отримання контрольованими бойовиками районами Донбасу особливого статусу у Конституції України. "У ці години і хвилини здійснюється шалений тиск на народних депутатів з боку міжнародного співтовариства для того, щоб" ДНР "та" ЛНР "отримали особливий статус в нашій Конституції. Аргументують необхідністю продемонструвати виконання Мінських домовленостей", - написала вона.
" Текст таких змін до Конституції вже підготовлений в адміністрації президента. Зараз він на розгляді в комітеті. Завтра - буде запропонований на розгляд парламенту ", - пояснила віце-спікер. При цьому вона зазначила, що нав"язування особливого статусу контрольованих бойовиками районів має на меті зняття відповідальності з країн- гарантів Будапештського меморандуму і неприпустимо з точки зору європейських перспектив України і збереження європейської державності .
Разом з тим у четвер вранці народний депутат фракції " Блок Петра Порошенка" Володимир Ар"єв висловив переконання, що дане формулювання в Конституції є кращим способом виконати Мінські угоди .
"Перехідні положення ... 18. Особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом". А ви в курсі, що цей закон вже є ?! Просто поки не діє через внутрішні запобіжників, наявних в самому законі . І цей закон не діятиме, поки там будуть окупанти. Я вже не кажу, що це формулювання в Конституції є найкращим виходом для виконання Мінських угод ", - написав він у своїй сторінці в соцмережі Фейсбук.
Також він спростував заяву О.Сироід про тиск на українських парламентаріїв з боку міжнародного співтовариства .
" Ні на мене, ні на кого з відомих мені колег ніякого тиску " міжнародного співтовариства " немає. Самі розуміємо, що Україна повинна бути послідовною у своїх зобов"язаннях . А деяким політикам і партіям не варто топтатися по реальним інтересам України виключно для підняття рейтингу перед виборами ", - написав він.
Як повідомляв Діалог раніше ,
Найближчим часом до Конституції будуть внесені положення , які закріплять особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей.
Про це повідомляє Українська правда з посиланням на свої джерела.
За словами співрозмовника, президент України перевнес до Верховної Ради проект змін до Конституції, в якому була переписана одна норма : теза про закріплення статусу окупованих районів була перенесена з перехідних положень Закону про внесення змін до Конституції в перехідні положення Конституції, тобто в тіло Основного закону Україна .
" Для внесення змін в цю норму в майбутньому, потрібно буде пройти повну процедуру внесення змін до Конституції, яка передбачає дві сесії Верховної Ради і 300 голосів для остаточної редакції", - зазначив співрозмовник.
Згідно з інформацією, відповідні зміни відбулися в процесі візиту в Україну Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Вікторії Нуланд.

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!