П"ять країн звернулися до РБ ООН з проханням створити міжнародний трибунал по катастрофі MH17

14 июля 2015 - newsdoneck

Про це повідомляється на сайті постійного представництва України при ООН.

Про це повідомляється на сайті постійного представництва України при ООН.
Зокрема , Австралія , Бельгія , Малайзія , Нідерланди та Україна вважають, що створення Радою Безпеки ООН незалежного міжнародного кримінального трибуналу « є кращим засобом забезпечення справедливості для жертв та їхніх близьких, і відповідає найвищим міжнародним стандартам».
«Такі дії будуть адекватною реакцією ООН на трагедію , оскільки інцидент і пов"язані з ним наслідки для безпеки цивільної авіації зачіпають інтереси міжнародного співтовариства в цілому. Враховуючи це, п"ять країн докладають зусиль, щоб забезпечити підтримку членів Ради Безпеки ООН для створення трибуналу » , - йдеться в повідомленні.
Представництво України зазначає, що відразу після катастрофи рейса MH17 Рада Безпеки ООН прийняла Резолюцію 2166 , що містить вимоги притягнути до відповідальності винних та забезпечити належне співробітництво на міждержавному рівні для встановлення відповідальності .
«Створення з цією метою міжнародного кримінального трибуналу відповідно до розділу VII Статуту ООН буде чітким сигналом того, що міжнародне співтовариство не буде миритися з актами , які загрожують міжнародному миру і безпеці , і піддавати небезпеці цивільну авіацію . Підстави трибуналу Радою Безпеки ООН забезпечить широку міжнародну підтримку і максимальні можливості міжнародного співробітництва, що є необхідним для ефективного кримінального переслідування », - зазначено в тексті повідомлення .
Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна закликають членів Ради Безпеки підтримати цю пропозицію з метою забезпечення притягнення до відповідальності осіб , винних у вчиненні цих злочинів і запобігання загроз безпеки цивільної авіації.
Як повідомляв УНІАН , Малайзія розповсюдила проект резолюції Ради безпеки ООН з вимогою сформувати міжнародний трибунал для незалежного розслідування справи про збитий в липні минулого року над територією України Boeing -777 .

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!