Політолог про Мукачево : влада придушує , а не вирішує проблему

13 июля 2015 - newsdoneck

Політолог Вікторія Підгорна впевнена, що якщо не буде швидких реформ , то підтримка збройних радикалів рости .
Конфлікт на Закарпатті показав, що влада повинна не тільки наводити порядок, але і не зволікати з реформами. Адже конфлікт в значній мірі викликаний тим, що досі ніхто не намагався зруйнувати систему в регіоні, інтегральним чинником якої була контрабанда . Ситуація також свідчить , що старі моделі зав"язок , коли центр насамперед враховував інтереси регіональних еліт, в нових умовах вже не працюють .
Суспільно - політичний вимір закарпатського конфлікту Радіо Свобода проаналізувала політолог Вікторія Подгорна .
- Свідченням яких процесів стали події в Закарпатті?
Старе держава робить все можливе, щоб придушити такі конфлікти . Але чому я говорю про стару державу? На жаль, серед політиків , насамперед від « Блоку Петра Порошенка» , позиція така охоронна . І вони не бачать системне питання , який поставлений ще з часів Врадіївки 2013 -го року - це питання справедливості. На жаль, це питання не вирішується . Це матиме серйозні наслідки , тому що суспільство не отримало після революції та зміни влади хоча якогось поліпшення .
Ситуація на місцях ще гірше, ніж на національному рівні. Тобто, є якийсь компроміс між центральною владою та регіональної, яка вже давно належить місцевим князькам. Така ситуація в Закарпатті більше безпрецедентна, ніж в інших регіонах. Але в інших регіонах ситуація не набагато краща, ніж там. І це ті основи, які можуть призвести до конфліктів подібних тим, що триває в Донбасі. Це ключовий сценарій Путіна, він розглядав спочатку Майдану: перетворити Україну на вольницю і махновщину, як на початку ХХ століття ... Такі конфлікти нас наближають до таких сценаріїв.
- Як ви думаєте , конфлікт на Закарпатті стане приводом для боротьби проти радикалів або для боротьби з контрабандою ?
- Влада намагається просто придушити конфлікт. Вирішити питання в тактичному рівні не прагнуть провести реальні зміни , які ми називаємо реформами. Влада не розбирається в проблемі ...
Адже що таке децентралізація в таких умовах? Це дуже небезпечно. Якщо немає консолідованої громад, а домінують клани , як вони домінують з часів Кучми і сьогодні , то децентралізація може привести до феодальної роздробленості. Тому владі потрібно не тільки придушувати, а вирішувати питання на системному рівні - створювати умови для голосу громад, а не тільки взаємозв"язки на рівні еліт .
- Як у таких умовах зміняться суспільні настрої - на користь влади або на користь опозиції?
- Опозиція зараз формується знизу. Для чинної влади в тому алгоритмі , в якому вона зараз працює - це небезпечно
Більш ймовірно - на користь опозиції. Я так розумію, що буде рости підтримка таких ось парамілітарних утворень люди , які воювали на Сході. Реальна опозиція формується не в парламенті, і це не попередня влада. Тому що вони працюють у звичайному пострадянському алгоритмі . Вони жодним чином не намагалися налагодити діалог із суспільством .
- І влада в даній ситуації також це продемонструвала ?
- Так . Я не бачу спроби вирішити проблему. Ми ж знаємо, що Закарпаття є корумпованим : що там клани , там контрабанда . Я не кажу, що «Правий сектор » діє правильно , але він порушує ті питання, які на мовах і в умах людей. Він транслює в дуже різкій формі те, що думають люди. Тому запит цей залишається у людей - він все одно є. І якщо влада далі буде це ігнорувати , то він може вибухнути. І це дуже небезпечно!
Вони повинні зрозуміти , що їм доведеться поступитися власними інтересами і дати суспільству можливість брати участь у процесах . Тому що суспільство вже не готове бути просто на рівні кріпаків, як це було. Люди вже дозріли до того, що хочуть брати участь у процесах .
Чи не вийде утримати ситуацію такими методами, якими користувалася попередня влада. Потрібно міняти філософію. А якщо вони не зможуть це зробити , то ми взагалі можемо втратити державу .
Як повідомляв Діалог раніше ,
Вночі двох тяжкопоранених бійців Правого сектора прооперували.
За словами лікарів , хлопцю 17 років, іншому 20-22 роки , пише Мукачево.нет .
У першого перелом передпліччя, у другого - відкритий перелом гомілки та інші поранення.
Що стосується інших поранених , то чоловік з черепно -мозковою травмою залишається у важкому стані, прогнози невтішні .
Всі інші поранені в стабільному стані.

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!