Сьогодні День українських миротворців

15 июля 2015 - newsdoneck

Він стане щорічним і відзначатиметься 15 липня. Мета святкування , як значиться в указі Верховної ради, - визнання « мужності і доблесті, зразкового виконання службових обов"язків, вірності присязі учасників миротворчих операцій ООН , ОБСЄ та НАТО і забезпечення збереження пам"яті славних героїв - миротворців, які загинули під час виконання обов"язків у складі миротворчого контингенту та миротворчого персоналу ».
Збройні сили України беруть участь у міжнародних миротворчих операціях вже близько 20 років.
За цей час, тільки за даними Міністерства оборони , учасниками миротворчої діяльності стали понад 35 тисяч українських військовослужбовців. Вони були членами міжнародних місій ООН на території Лівану , Іраку, Афганістану , Анголи , Ліберії , Сьєрра -Леоне , Конго , Кот- д"Івуару , Судану , Грузії, колишньої Югославії та інших країн.
У число українських миротворців входять представники МВС, медики та інші фахівці.
Крім установи нового державного свята в знак визнання заслуг українських миротворців у Наводницькому парку Києва планується також створити Алею Слави та спорудити пам"ятник воїнам , загиблим під час проведення миротворчих місій. До речі, для українських миротворців 15 липня стало другим професійним святом.
Першим днем їх вшанування - поряд з миротворцями усього світу - вважається Міжнародний день миротворців , заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 2002 році.
Він відзначається 29 травня - в день, коли в 1948 році була організована перша місія Ради безпеки ООН з підтримання миру.

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!