Солонтай : "Правий сектор " змінює бренд на "Азов"

14 июля 2015 - newsdoneck

Кілька десятків бійців ДУК ПС переходять до складу полку « Азов» .
На думку політологів, таке рішення пов"язане з подіями в Мукачеві , під час яких «Правий сектор» був значно скомпрометований.
«Правий сектор» частково переходить до Національної гвардії України. До складу полку «Азов» увійдуть 40 бійців з 7 окремого батальйону ДУК «Правий сектор». Про це повідомив командир батальйону Руслан Качмала з позивним «Рем». За словами комбата, вихід бійців з лав «Правого сектора» пов"язаний з тим, що батальйон став корумпованим і вийшов за рамки закону. Качмала також додав, що рішення про необхідність перейти в Національну гвардію було прийнято давно, а зараз запускається процес легального оформлення бійців. У той же час п"ятеро бійців 7 батальйону залишаються у складі «Правого сектора».
З чим може бути пов"язаний перехід бійців ВС в Національну гвардію, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів політолог , експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай .
Як можна розцінювати вчинок бійців батальйону ДУК ПС ?
- Події в Мукачевому стали останньою краплею. Але є і більш глибинні мотиви. Руслан Качмала є давнім соратником Андрія Білецького, вони працюють разом ще з «харківських» часів, коли вони очолювали різні націоналістичні організації, або, як каже Руслан, воєнізовані структури силового впливу. З тих пір вони прийняли рішення бути соратниками, але під час війни розійшлися по різних підрозділах. Але зараз пройшов час розкидати каміння. І події в Мукачеві стали відправною точкою, коли пора оголосити про перехід від бренду «Правий сектор» до бренду «Азов». А «Азов», як відомо, це полк в підпорядкуванні у Нацгвардії.
Чому затягували процес виходу з ПС ? Чекали подій в Мукачевому ?
- «Рем» неодноразово заявляв про те, що його не задовольняє ситуація в «Правом секторі», зокрема, після ситуації в аеропорту Донецька. І таке рішення може сильно вплинути і на інших бійців безпосередньо на лінії фронту. Чим відрізняються «Правий сектор» і «Азов»? Тим, що «Азов» не роздає франшизу. Всі «азовці» - справді «азовці». При цьому навколо ПС інша ситуація: існує багато груп, які називають себе «Правим сектором», в яких відбувається первинний відбір людей. Сам «Азов» і хлопці Білецького брали участь у створенні «Правого сектору» як політичної структури. При цьому ВС виник як зонтична структура, тобто надбудова для всіх націоналістичних груп. І тепер Дмитру Ярошу потрібно або створити поіменний реєстр всіх бійців ПС, або виникне ситуація, коли в «Правом секторі» нікого не залишиться, то є всі використовують парасольку і при необхідності перейдуть до інших структур.
Як повідомляв Діалог раніше ,
Андрія Стемпіцького , командир ДУК "Правий сектор" , назвав здачу бійців СБУ вчинком , гідним поваги .
На своїй сторінці в Facebook він також написав , що це було важким рішенням. Дії учасників ДУК спрямовані на те, щоб зупинити " потік лайна ", який " ллється " на " Правий сектор" .

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!