У Донецьку дефіцит української валюти , а за відмову приймати рублі продавці зникають безвісти

14 июля 2015 - newsdoneck

При купівлі товару в гривні на ринках пропонують непогану знижку

При купівлі товару в гривні на ринках пропонують непогану знижку
При купівлі товару в гривні на ринках пропонують непогану знижку
Одночасний обіг рубля і гривні в Донбасі з кожним днем стають все складніше . Після слів лідера бойовиків так званої " ДНР " Олександра Захарченко про те, що в липні курс гривні буде відпущений у вільне плавання , а рубля - буде монолітний і міцний, торговці і підприємці вже почали перерахунок цін на товари з урахуванням нового курсу 0,41 , а гривня з кожним днем стає все більш дефіцитної грошовою одиницею .
Встановлений бойовиками курс гривні до рубля 1: 2 в Донецьку вже давно існує тільки на папері. На ділі давно вже все по -іншому. " Вирішив поповнити телефон. На горсаду у продавців розрахунковий курс на карти- поповняшки 0,42 якщо в рублях. Багато обурюються, навіть загрожують скаржитися " владі " , але продавці невблаганні. З іншого боку їх можна зрозуміти - поповнюють вони все- таки в гривні ", - говорить донеччанин Дмитро Доронін.
Виходить , реальний курс однієї гривні в Донецьку - 2,38 рубля. Заплуталися в підрахунках і розрахунках донеччани щиро обурюються і обурюються . " Продавець молока з бочці у дворі продає за гривні і за рублі по курсу 0,4. Черга лається на Захарченко , який" опустив рубль ", - поділився донеччанин Юрій . - На ринках продавці просять розплатитися гривнею, роблять серйозні знижки на 10-15 %. За рублі все дорожче ще й обличчя таке скривився , ніби їм не рублі, а тугрики дають. Правда , іноді просять: "А можна я вам здачу з гривень рублями дам ? "
Переводити гроші в готівку з банківських карт донеччани виявили, що рублі можна отримати без копійки комісійних , а ось гривню - за відсоток, який виріс за останній час від 3-5 % до 8 % залежно від суми.
Крім того , бойовики запевняють всіх, що купуються товари в Україні набагато дорожче, ніж ті, що завозяться з Росії. Однак, за словами донеччан , однакові ціни на продукцію різних виробників змушують замислитися , чи так це .
"Думаю , вся справа в тому, що закуповують у Росії кефір по 46 рублів, привозять сюди і ставлять ціну в 46 гривень. Тому й ціни такі ", - написала мешканка Донецька в соціальній мережі. Інша додала, що "ціни, що в Росії, що в Україні , в кілька разів дешевше, ніж у нас", а третій дончанин поділився тим, що " бензин в Росії 33 рубля, а у нас 26 гривень -
Самі бойовики заявляють, що питома вага гривні по відношенню до рубля в Донецьку - не більше ніж 10 % " Якщо буквально два тижні тому з усього бюджету 80 % становили рублі, а 20% - гривні , то на сьогоднішній день складова гривні - близько 10%" , - сказав так званий " керівник адміністрації глави " ДНР "Максим Лещенко.
Економісти вважають, що всі перипетії з рублем і гривнею в так званій "ДНР" - не більше, ніж гра з гаманцями і заощадженнями мирних жителів. Не на їхню користь, зрозуміло. "Почнемо з того, що грошова система самопроголошених республік - НЕ мультивалютна, що не бівалютна, а незрозуміло яка. Це ще один аргумент на користь того, що ці" республіки "- несамостійні, нерозвинені і маріонеткових, - розповіла Сегодня.ua донецький економіст Олена Кудренко . - Прив"язка до рубля та ігри з курсом призводять до збагачення тих, хто оперує великими потоками валюти, наприклад, так званих "обнальщіков" або інших підприємців. Серйозних торговельних зв"язків з Росією немає через невизнаності "ДНР / ЛНР", "республіки" існують тільки за рахунок завезення російських грошей, а не відрахувань до бюджетів. У такій ситуації звичайно, ціни на всі будуть рости. А жителям доведеться розлучатися зі своїми доларовими "заначками", обмінюючи їх на ті гроші, за які можна купити хліб і м"ясо. Подивіться, курс долара в Донецьку потихеньку зростає, американські гроші скуповують у населення по курсу трохи вище українського. Так що попереду - подорожчання, у тому числі і сезонне ".

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!