Верховна Рада прийняла законопроект про фінансування партій з держбюджету

16 июля 2015 - newsdoneck

Якщо цей закон буде прийнятий , то вже в 2017 р партії отримають держфінансування .
За основу за цей проект проголосували 245 депутатів.
Проект закону передбачає зменшення ризиків політичної корупції у сфері фінансування політичних партій та передвиборчої агітації.
Проектом передбачається ввести з 2017 року пряме державне фінансування політичних партій у формі щорічного державного фінансування статутної діяльності партій , не пов"язаної з участю таких партій у виборах, і часткового відшкодування витрат партій на здійснення передвиборної агітації на виборах народних депутатів України .
Право на отримання державного фінансування статутної діяльності матимуть лише ті партії , які за результатами останніх виборів народних депутатів отримали не менше 3% голосів виборців на свою підтримку , то є й ті, які не подолали виборчий бар"єр , становить 5% .
Загальний обсяг щорічного державного фінансування всіх партій, що отримали право на таке фінансування , пропонується законодавчо обмежити.
Зокрема, на відповідні потреби з держбюджету, починаючи з 2017 року, буде виділятися сума коштів, яка буде визначатися як добуток 1% мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року , що передує року виділення коштів Держбюджету , помноженого на кількість виборців станом на момент закінчення голосування на останніх чергових чи позачергових виборах народних депутатів України .
Законопроектом передбачається, що відшкодування витрат партій на передвиборну агітацію буде здійснюватися в розмірі фактичних витрат відповідних партій , але не більше ніж 100 000 розмірів мінімальних заробітних плат.
Законопроектом визначено чіткий та вичерпний перелік підстав зупинення та припинення державного фінансування політичних партій.
Нагадаємо, сьогодні Рада також підтримала зміни до Конституції щодо децентралізації.
16 липня 288 голосами народні депутати підтримали президентський закон 2217а і 2217 б.
Сьогодні на пленарному засіданні до порядку був включений президентський законопроект про внесення змін до Конституції щодо децентралізації (щодо статусу окупованих частин Донецької та Луганської областей ) .
Обговорення документа йшло важко: при відкритті засідання парламенту спікер Володимир Гройсман оголосив перерву , яка тривала майже 3 години.
У цей час керівники фракцій проводили консультації в кабінеті спікера.
Це пов"язано з тим , що при доопрацюванні законопроекту про внесення змін до Конституції в частині децентралізації норму про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом , перенесли з перехідних положень законопроекту в перехідні положення самої Конституції.
Після тривалих дебатів парламентарії підтримали закон.
Варто відзначити, що перед початком засідання тільки одна політична сила - "Опозиційний блок" - відкрито заявили, що підтримають президентський закон.
Після голосування в сесійній залі почалася бійка між депутатами.

Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!